Zjednodušený návod pro aplikaci samolepící tapety na zeď

Zjednodušený návod pro aplikaci samolepící tapety na zeď

Vybalte samolepku z tubusu a nechte ji na rovném povrchu vyrovnat se s teplotou a vlhkostí v místnosti nejméně jednu hodinu.

Popis samolepící dekorace

  1. Voskový papír
  2. Vinylová samolepka
  3. Průhledná přenášecí fólie

Krok 1

Položte samolepku na tvrdou rovnou podložku (stůl, plovoucí podlaha, ...) a přitlačte průhlednou přenášecí fólii k motivu, aby se eliminovalo možné odlepení při přepravě k vám. Fólii přitlačujte tvrdým rovným předmětem tvaru kreditní karty. Můžete použít např. rovnou hranu pivního tácku. Předmět nesmí mít ostré hrany, aby se do samolepky nezařezával.

Krok 2

Nyní pomalu odlepujte přenášecí fólii i s motivem od voskovaného papíru. Celý motiv vám můsí zůstat na průhledné fólii.

Pokud by vám část motivu zůstala na voskovém papíru, vraťte se o kousek a zopakujte na tomto místě přitlačení z předchozího kroku.

Krok 3

Nyní máte samolepku připravenu k aplikaci na určené místo.

Opatrně přiložte samolepku na určené místo a přilepujte ji odshora tak, aby vám pod fólií nezůstávaly vzduchové bubliny.

Krok 4

Teď použijte opět např. pivní tácek a přitlačte pečlive všechny části motivu tak, aby se přilepily na povrch, kam samolepku lepíme.

Doporučujeme přitlačovat od středu motivu ke stanám, abychom předešli vytváření vzduchových bublin.

Pro kvalitní přilnutí samolepky k povrchu je doporučeno před pokračováním dál nechat samolepku i s přenášecí fólií na zdi 30 minut.

Krok 5

Pod ostrým úhlem odlepujte průhlednou přenášecí fólii. Při tom si dávejte pozor, aby vám na přenášecí fólii nezůstane žádný kus motivu. Pokud zůstane na průhledné fólii část motivu, vraťte se o kousek, přitlačte motiv v tomto místě přes průhlednou fólii jako v předchozím kroku a pokračujte opatrně dál.

Krok 6

Propíchněte bublinky v motivu špendlíkem, aby z nich utekl vzduch a plochy přitlačte, aby plně přilnuly k místu aplikace.
30/03/2011 •

Samolepky na zeď v obchodě

Zpět na výpis kategorie Návody na nalepení